GLİSERİN

AÇIKLAMA:


Gliserin, belirgin bir renk ve kokuya sahip olmayan, hafif tatlı bir tada sahip, viskoz bir kıvama sahip berrak bir sıvıdır. En basit 3 atomlu alkoller grubuna aittir. Yaygın kullanımdaki çoğu ürünün bileşimi, belirli bir oranda gliserin içerir. Madde insan vücudu için zehirli ve toksik değildir ve aslında kesinlikle zararsızdır. Gliserin yoğunluğu 1.261 g/cm ³’ tür.

DEPOLAMA DURUMU:


İyi havalandırılan bir alanda sıkıca kapatılmış plastik veya çelik bir kapta saklayın, doğrudan güneş ışığına izin vermeyin. Karışık depolama yasaktır: maddeyi bir ısı kaynağının, oksitleyici maddelerin, asitlerin yakınında depolamayın. Önerilen depolama Sıcaklık: 5 ° C ila 40 ° C

Saf gliserinin özellikleri ve uygulamaları

SAF GLİSERİN ÖZELLİKLERİ VE UYGULAMALARI:


Gliserin, birçok ürüne uygulanan bir bileşen olduğu için oleokimyasallar dünyasının en önemli maddelerinden biridir. Sanayinin hemen hemen tüm alanlarında kullanılan son derece çok yönlü bir moleküldür.

  • Gıda (gıda sınıfı): birçok müstahzarda E -422 katkı maddesi bulunur.
  • Hayvansal Gıda (yem sınıfı): nemlendirici, katkı maddesi, vb.
  • Eczane/İlaç: yerleşik düzenlemelere bağlı olarak farklı nitelikler (USP, EUP, GBP …), supozituvarlar, katkı maddeleri, kayganlaştırıcılar, koadjuvanlar gibi çoklu preparatlarda kullanılabilmektedir… Bu sektörde sıklıkla kullanılmaktadır.
  • Diğer sektörler: Kozmetik, deterjan, yumuşatıcı, tütün, patlayıcı, ester, polimer, boya

Görüldüğü üzere bu unsur farklı sektörlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ve kullanımı çeşitli iş türlerinde çok genişlemiştir.

Gliserin, oleokimya endüstrisinde çok önemli bir ortamdır. Plastikliği ve mükemmel özellikleri, farklı pazarlarda çok çeşitli kullanımlara izin verir. Gliserol bitkisinin güvenliği, oleokimyasalların verimliliği ve performansı bazen kimyasallardan daha üstündür.

Oleokimyasallar, aynı zamanda en yüksek beklentileri karşılayan oldukça ekolojik ve karlı bir ortam oldukları için farklı endüstriler için giderek daha cazip bir alternatiftir. Bu nedenle, her türlü endüstriyel ürün ve eşyayı üretmek için farklı pazarlara geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz.

Gliserin, şüphesiz, oleokimyasal piyasadaki en ilgili ve en güçlü maddelerden biridir.

Gliserin içeriği, %≥ 99,7
FormBerrak
Asit veya alkalin reaksiyonu olan maddeler≤ 0,2 ml NaOH 0,1N
Refraktif indeks (nD20)1,470-1,475
Aldehitler, md≤ 10
Eterler≥ 8 ml HCl 0,1N
Halojen bileşikleri, md≤ 35
Klorürler, md≤ 10
Sülfatlar, md≤ 20
Ağır metaller, md≤ 5
Su içeriği, %≤ 0,2
Sülfat külü, %≤ 0,01
20 ° C’de bağıl yoğunluk1,260-1,264
Renk, APHA≤ 10